אלו שירותים מציעות חברת ניהול?

שירותי ניקיון

העלות והמורכבות של עבודת שירותי ניקיון חדרי מדרגות תלויה בגודל המרחב הציבורי של הבניין. ברוב הבניינים הניקיון השוטף הוא של חדר המדרגות בלבד – כלומר ניקיון קטן הקף יחסית שנעשה באופן שבועי. ניקיון של רחבת הכניסה,
 
ניקיון מקצועי
ניקיון שטח חוץ ופנים, מעקות, בתי מנורות, לוחות, אוורור וניקוי מקלט, חדרי אשפה, חניות, מעליות, ניקוי וחיטוי בריכות המים, ביצוע הדברה במידת הצורך וכו’.נקיונות אלו יתבצעו מספר פעמים בשנה כגון לפני חג וכו׳ אך אינם מבוצעים בדרך כלל מדי שבוע מחמת ייקור עלויות העבודה.
 
חשמל ותחזוקה שוטפת
לכל אלה נוספים טיפולי תחזוקה נוספים : תיקונים במערכת החשמל, התקנת גופי תאורה, החלפת נורות, בדיקת גנרטור אם ישנו בבניין, כ״כ ישנם חברות אשר משקיעות בהחלפת כל מערכת התאורה לנורות חסכוניות אשר מחזיקות להרבה יותר זמן וחוסכות
משמעותית בהוצאות החשמל של הבניין. זכרו לבדוק זאת.
 
אינסטלציה
כמו כן על החברה מוטלת לבדוק ולתחזק את מערכת האינסטלציה המרכזית של המבנה. כגון, בדיקת משאבות לחץ, בדיקת משאבות טבולות, בדיקה וחיטוי מאגרי מים, תחזוק מערכות מים ממוחשבות, בדיקת עמדות כיבוי אש, בדיקת רכזת כיבוי אש, וכן בדיקת ספרינקלרים.
בבניינים ישנים, במקום לעשות תיקונים קטנים שהם 'טלאי על טלאי', לפעמים עדיף לאסוף סכום כסף באופן חד פעמי מהדיירים ולחדש את כל מערכת האינסטלציה כדי שתעמוד למשך שנים רבות ללא תקלות נוספות, דבר אשר יחסוך יותר לדיירים הרבה יותר מההוצאה החריגה להחלפת הצנרת.
 
זכרו! על חברת הניהול האחריות לפקח על ביצוע עבודת נותני השירות שיתבצע במקצועיות ובנאמנות, תוך עמידה בלוחות הזמנים שסוכמו. כ״כ על החברה לתת מענה מיידי בכל שעה לטיפול בבעיות דחופות כגון: סתימת ביוב, פיצוץ בצנרת, או בעיות במעלית.
 
מעליות
בדיקות תקופתיות ע״י מהנדס מוסמך לתקינות ובטיחות המעלית, תיקון תקלות, ותכנות מעלית שבת וכו׳
 
גינון
ברוב הבניינים המשותפים בארץ יש גינה או חצר משותפת. ההחלטה אם להפוך אותה לשכיית חמדה מזמינה ויוקרתית או להשאיר אותה מוזנחת ופראית צריכה להיות החלטה משותפת של הדיירים בישיבת ועד. עבודה מקצועית וקפדנית של גנן או אדריכל נוף באמת יכולה לעשות פלאים, אבל היא כרוכה בעלות נכבדת ובתשלומים קבועים לטיפולי תחזוקה ורענון של הגינה, שבלעדיהם היא תחזור די מהר למצבה המוזנח. הדיירים צריכים להסכים להחלטה לטפח את הגינה כי טיפוח רציני ידרוש תוספת של לפחות כמה עשרות שקלים לוועד הבית מידי חודש.
 
זיפות
זיפות, איטום או צביעת הגג הם טיפולים נחוצים בכל בניין אחת לכמה שנים או על פי המלצה של איש מקצוע. מדובר בהוצאה של כמה אלפי שקלים שצריכה לחייב את כל הדיירים – גם מי שגר בקומות הנמוכות. זיפות או איטום לא מקצועי יכול להביא לנזילות ונזקים חמורים לדירות העליונות ולמבנה עצמו – השייך לכל הדיירים. תפקיד ועד הבית לדאוג לזיפות בזמן, היות שכשמתחילה העונה הגשומה קשה מאוד לבצע זיפות יעיל ובכך למנוע נזקים כואבים ויקרים ממי הגשמים.
 
הסקה
בבניינים שבהם יש מערכת הסקה מרכזית לחורף, ניתן לחמם את הדירות בצורה זולה יחסית בחימום על בסיס סולר ורדיאטורים. לכן בחודשי החורף מיסי הועד יכולים לעלות משמעותית כדי לממן את הוצאות ההסקה. חשוב לבדוק את המערכת מבעוד מועד – תקלה במערכת ההסקה המרכזית יכולה לדרוש זמן תיקון ממושך ובינתיים הבניין כולו לא יחומם כראוי.
 
מיסים ותשלומים
גביית מיסי הוועד, תשלומים, התנהלות מול ספקים ונותני שירות, טיפולים משפטיים מול דיירים סרבני תשלום, מעקב אחר תשלומם 
השוטף של חשבונות הבניין השונים (חשמל, וכד’), וכן הפקת דוחות שנתיים המפרטים את כלל הפעילות בבניין לאותה התקופה.
 
ביטוח 
ביטוח צד ג- מכסה את דיירי הבית וכל אדם זר שיפגע בתחום הרכוש המשותף,
ביטוח חבות מעבידים - מעניק הגנה לדיירי הבניין מפני תביעות של עובדים שהועסקו ע״י וועד הבית או חברת הניהול, כגון, מנקה גנן וכו׳,
ביטוח מבנה - מכסה את המבנה והרכוש מנזקי רעידות אדמה, שריפות, נזקי צנרת וכו׳.
 
חניה וכניסה
חברות רבות נותנות שירות למערכות בקרת כניסה לבניין ולחניה, אינטרקום, שערים חשמליים המופעלים ע״י שלטים, מערכות קודנים, בקרת קרבה, כן קיים ג״כ אופצייה לניהול פתיחת וסגירת השער או הדלת ע״י אפליקציה המיועדת לכך. כ״כ התקנה וטיפול שוטף במצלמות אבטחה לבניין בכניסות ובמעברים.