למה לקחת חברת ניהול?

וועד בית
עד לפני מספר שנים בכל בניין משותף בו התגוררו מעל 4-5 משפחות נערך תורנות או סוג חלוקה אחרת לתפקיד וועד הבית, הדייר שקיבל את התפקיד עליו הוטל לדאוג לכל צרכי הבניין החל מניקיון ועד בחירת בעלי מקצוע לטיפול בבעיות ותיקונים.

הדבר גרם להמון וויכוחים ומריבות בין שכנים והרבה כאבי ראש לוועד הבית, ומכיון שכל אחד עסוק בביתו ובעבודתו ואינו מחפש לעצמו עול מיותר וכבד, דיירים החלו למאוס בתפקיד ולא רצו לקבל זאת על עצמם.

במקביל להתפתחות העירונית המואצת בשני העשורים האחרונים, כשהבתים המשותפים נהפכו לגדולים ומסובכים יותר לניהול, יותר ויותר ועדי בתים ודיירים מאסו בתפקיד ועד הבית, אנשים החלו לחפש פיתרון לבעיית ה״וועד בית״. ומכאן הגיע הפתרון שנקרא ״חברת ניהול מבנים״
דיירי הבניין לקחו חברת ניהול ועד בית חיצונית שתיקח על עצמה את ניהול ואחזקת הבניין ותתעסק בגביה, בדייר הסרבן, בגינה, בניקיון חדר המדרגות ועוד.
כיום ניהול הבית על ידי חברה חיצונית אינו רק נחלתם של העשירים במגדלי היוקרה: בעשור האחרון, יותר מבעבר, חלחלה התופעה גם לבתים משותפים ותיקים, כאלה שנוהלו רוב השנים על ידי ועד בית סטנדרטי שכלל דיירים מתנדבים. בין אלה שמבקשים את שירותיהן אפשר למצוא בשנים האחרונות גם דיירים בבנייני מגורים בינוניים וקטנים, שעייפו מהניהול העצמאי של הנכס ומבקשים קצת מנוחה, גם אם הדבר כרוך בתשלום גבוה יותר ממה שהיו משלמים לוועד בית רגיל.
 
הסיבה העיקרית ללקיחת חברת ניהול וועד בית לבניין
אנשי הועד עסוקים במהלך חייהם השוטפים ואינם יכולים להקדיש זמן או להיות מקצועיים בנושאי הטיפול הרבים כמו שיכולה חברת ניהול טובה.
ומכיון שבניהול יש עולם ומלואו הכולל:
ניקיון ותחזוקה שוטפים, חשמל ומעליות, דודי שמש, גינון וצביעה, טיפוח מראה, גביית כספים מהדיירים, טיפול מיידי בבעיות שצצות, קבלת הצעות מחיר לתיקונים או שיפוצים, בחירת בעל מקצוע אמין, ופיקוח על בעלי המקצוע שהתיקון יתבצע כנדרש, ועוד...מגוון של נושאים המהווים עוד מקצוע דה פקטו, שנופל בעיקר על הוועד המטפל. הפיתרון היחיד והאידיאלי הינו לקחת חברות אחזקה שתיטול על עצמה את ניהול הנכס.
 
סיבה נוספת למה לקחת חברת ניהול
הדור הזה מתאפיין בעלייה ניכרת במגורים בדירות מושכרות. המון משפחות חיות בשכירות ולא רוכשות דירה עד שלב מאוחר בחיים, קשה מאוד לנהל ועד בית כאשר מי שנמצא בדירה הוא בכלל שוכר, שקולו לגבי החלטות כמו שיפוץ הבניין לדוגמא, אינו שקול לקולו של בעל הדירה. כ״כ מכיון שהשוכר יודע שאין זה דירת קבע אין לו עניין בשיפור הניקיון וטיפוח מראה הבניין.
מסיבות אלו, ועוד רבות אחרות, הבחירה בחברת ניהול שתטפל לכם בכל ענייני הבניין הינה הבחירה הנבונה ביותר. 
 
מקצועיות והסמכה
בבניינים גבוהים ובעיקר בבניינים שנבנים כיום ישנן מערכות רבות הדורשות מקצועיות רבה, ידע, הסמכה ותעודות מתאימות. חברת ניהול טובה מקבלת עדכונים בדבר תקנים חדשים, הנחיות ותקנות, פועלת לפיהן וכך מתחזקת את הבנין בצורה מקצועית, חסכונית ועל הצד הטוב ביותר.
 
מחליפים
יתרון נוסף של חברת ניהול בית משותף עבור הדיירים הוא שכל העובדים הם באחריות חברת הניהול הן מבחינת חוקי הההעסקה והן מבחינת טיפול במחליפים לעובדי הבניין כגון הגנן / מנקה המדרגות כאשר אלה נעדרים בשל חופשה / מחלה.